CZ nbsp DE
menu
menu
menu
menu


O hotelu

Hotel Globál je situován ve středu velmi zajímavé turistické oblasti, přímo na cyklostezce Karlovy Vary - Cheb. Vybrali jsme zde pro Vás několik zajímavých míst z pohledu kulturního a sportovního vyžití.

Kultura

KARLOVY VARY (20 km)

Karlovy Vary jsou nejstarší, nejslavnější a největší lázně v České republice – lázně v srdci Evropy. Symbolem města je vřídlo, tryskající do výše 15 metrů, vyvěrá z něj až 2000 litrů vody za minutu. V Karlových Varech vyvěrá více jak 60 teplých pramenů s teplotou od 30°C do 72°C. Karlovy Vary mají vedle léčivých zřídel a krajinné krásy také okouzlující architekturu. Město bylo založeno v roce 1358 českým králem a římským císařem Karlem IV.

MARIÁNSKÉ LÁZNĚ (45 km)

Mariánské Lázně jsou architektonickou perlou zasazenou do prstenu nádherných lázeňských parků, jsou považovány za nejkrásnější zahradní město v České republice. Lázně proslulé zpívající fontánou byly založeny roku 1808. Ve městě a jeho okolí vyvěrá kolem 40 studených minerálních pramenů rozdílného složení. Lázeňské centrum je vyhlášeno památkovou chráněnou zónou. Zasněžené Mariánské Lázně jsou i ráj zimní lyžařské turistiky.Jsou zde upravené běžecké okruhy.

Památkové objekty: Pravoslavný chrám sv. Vladimíra, Anglikánský kostel, Římskokatolický kostel Nanebevzetí Panny Marie, Pavilon Křížového pramene, Kolonáda Ferdinandova pramene a další.

FRANTIŠKOVY LÁZNĚ (35 km)

S klasickými a empírovými budovami jsou pro svou slohovou čistotu lázeňského jádra památkovou rezervací. Největšímu zájmu návštěvníků se těší socha Františka. V těchto nejmenších, malebných lázních západočeského lázeňského trojúhelníku najdeme 22 aktivních pramenů.

Vyžití:

Přehrada Amerika (pěšky nebo místním výletním vláčkem, cestou malá Zoo)

Aquaforum (fitness, wellnes centrum, svět vody a relaxace). (relaxační bazén s vodními atrakcemi, plavecký bazén, dětský bazén, vnitřní whirlpool, celoroční venkovní whirlpool, vodní jeskyně, tobogán, relaxační sál, finská sauna ,dětský koutek)

Solná jeskyně

LOKET (18 km)

Malebné historické městečko, jehož vznik se mapuje kolem roku 1240 za vlády Václava I. s překrásným hradem uprostřed města a přilehlým parkem (s přírodním divadlem) podél řeky Ohře, v němž se každoročně koná spousta kulturních akcí. Cykloturistická trasa,při které je možné pokračovat podél řeky až ke Svatošským Skalám.

SVATOŠSKÉ SKÁLY (22 km)

Zkamenělá svatba v zalesněném údolí řeky Ohře mezi Karlovými Vary a Loktem nazývaná Svatošské Skály. Dosažitelnost na kole i autem, houpací most přes řeku, přímo u skal můžete navštívit restauraci.

ZÁMEK KYNŽVART (20 km)

Zámek leží v chráněné krajinné oblasti slavkovský les, 11 km od Mariánských Lázní. V autentických stylově zařízených interiérech jsou nejbohatší sbírky v ČR na západ od Prahy. Zámek byl přestavěn ve stylu vídeňského klasicismu pro rakouského státního kancléře Metternicha a je ojedinělým představitelem venkovské reprezentativní empírové rezidence. V roce 2000 bylo po 24 letech opět zpřístupněno všech 25 reprezentačních interiérů. Za návštěvu stojí i přilehlý park s lesní kaplí sv. Kříže, jenž se stal poutním místem.

CHEB (30 km)

Perla západních Čech - patří k nejstarším městům v Čechách. První písemná zmínka je už z r. 1061. Historické jádro města je prohlášeno městskou památkovou rezervací. Symbolem města je světoznámý Špalíček.

CHLUM sv. MAŘÍ (14 km)

Nejvýznamnější barokní poutní místo regionu.

ZÁMEK MOSTOV (22 km)

Slouží jako muzeum porcelánu. Je zde soustředěn unikátní soubor porcelánových výrobků z celého období výroby naší nejstarší porcelánové manufaktury, která vznikla v Horním Slavkově roku 1792.

HRAD BEČOV (25 km)

Majestátní hrad na vysoké skále uprostřed hlubokého údolí nad řekou Teplou. Jeden z nejzachovalejších českých hradů. Největší vzácností v expozici je románský relikviář sv. Maura, jeden z největších historických pokladů Evropy. Nejcennějším interiérem dolního zámku je zámecká kaple. Dominantou Bečova je kostel sv. Jiří. Navštívit zde můžete i muzeum historických motocyklů a české hračky.

RAŠELINIŠTĚ „SOOS“ (25 km)

Přírodní rezervace ležící 6 km od Františkových Lázní. Jedná se o rozsáhlé rašeliniště a slatiniště, kde vyvěrá velké množství minerálních pramenů a čistý oxid uhličitý v tzv.“mofetách“ ( bahenních sopkách). Slatina je hojně využívána v lázních pro její léčebné účinky.

CHKO KLADSKÁ (28 km)

Kladská leží necelých 10 km od Kynžvartu, ale má zcela jiný charakter.Malebně působí dřevěné stavby, rozseté kolem zámečku, i okolní zachovalá horská krajina s typickým habitem smrků a výskytem svébytného druhu borovice blatky. Nejvzácnější společenstva vrchovištních rašelinišť jako např. Tajga. Paterák, Lysina a Malé rašeliniště byla prohlášena přírodními rezervacemi. Okrajem tajgy prochází při břehu Kladského rybníka naučná stezka.

Sport

Vítkov (2 km)

vodní nádrž MICHAL

Krytý bazén (700 m)

tobogán, perlička, sauna, masáže

Františkovy Lázně – (35 km)

Aquaforum: fitness, wellnes centrum, svět vody a relaxace. relaxační bazén s vodními atrakcemi, plavecký bazén, dětský bazén, vnitřní whirlpool, celoroční venkovní whirlpool, vodní jeskyně, tobogán, relaxační sál, finská sauna ,dětský koutek

Tatrovice (15 km)

– rybník uprostřed lesa, nudistická pláž

Jesenice (25km)

největší přehrada v oblasti, tobogány, diskotéky, nudistická pláž

 

Golf Sokolov

Celková délka 18-ti jamkového hřiště s parem 72 je 6288 m. Plocha greenů je od 500 m2 do 640 m2, celková plocha greenů včetně forgreenů je 13 793 m2. Každá jamka má 4 odpaliště.

Sportcentrum HRUŠKOVÁ (6 km)

tenis- squash – stolní tenis – golf indoor – bowling – finská sauna

Lyžování (20 km)

vleky ve vzdálenosti cca 20 km, noční lyžování (Bublava, Stříbrná)

bs

Úvod | Ubytování | O hotelu | Kontakt

Vytvořilo W-System Studio © 2009